Připravuji - cyklus přednášek s kurzem vaření a ochutnávkou - od ledna 2018.

prosinec 2017

 

 

Možnost zakoupení dárkového poukazu.

prosinec 2017

poukaz

 

Trápí Vás nebo Vaše děti alergie, astma i jejich kombinace? V mnoha případech trpíte zbytečně.

 

17. 2. 2017

Právě teď je vhodné období na změnu životosprávy a přípravu před jarní sezónou.

Zatímco moderní medicína přistupuje k potížím podáváním antihistaminik, která blokují receptory buněk proti působení histaminu, případně blokují přímo uvolňování histaminu z buňky; podáváním dekongestiv, která působí na stažení cév např. nosní sliznice a tím sníží otok; podáváním léků na roztažení a uvolnění průchodnosti průdušek při akutním astmatu – bronchodilatancia; podáváním protilátek proti lidským alergickým protilátkám IgE… atd., tradiční čínská medicína hledá důvod vzniku nežádoucích (nemístných) reakcí organizmu, kterou se tělo přirozeně snaží vyloučit alergen z těla ven. Přestože akutní bylinné směsi TČM, předepsané na míru každého klienta, umí hasit i požár v sezóně, nejdůležitější je předsezónní a celoroční přesně zacílená péče k posílení celkového zdravotního stavu člověka. Na vzniku tzv. atopií (nevhodné reakci organizmu) se podílí mnoho faktorů, od zdravotního stavu rodičů, přirozenosti početí, průběhu těhotenství, očkování, stravy, až k vnějším vlivům – prostředí a stres. Označení „oslabené imunity“ z pohledu moderní medicíny je, stejně jako v TČM, projevem organizmu a volání po nápravě, posílení nedostatku, aby samo zvládalo útok vnějších činitelů (alergenů), které jsou pro zdravé jedince zcela neškodné. TČM se snaží, díky podrobně propracovaným diagnostickým metodám, tato oslabení těla nalézt a úpravou životosprávy, včetně dalších terapií – bylinnou léčbou (nejlépe doplní matérii – krev, yin, pročistí horko, posílí orgány – plíce, slezinu, ledviny…), ovlivňováním akupunkturních bodů a drah různými technikami, dosáhnout nápravy. Pak se již nemusíte vzdávat naprosto přirozené činnosti, jakou je třeba procházka rozkvetlou loukou, sběr a sušení našich darů přírody, pohlazení své kočky, zahrát si tenis venku …

Zatímco léčba léky západní medicíny je většinou celoživotní, terapie TČM je v mnoha případech pouze přechodnou cestou k celkovému uzdravení bez nežádoucích vedlejších účinků.

 

Z vlastní zkušenosti vím, že alergie i astmatu je možné zbavit se úplně, není to cesta snadná, ale vede ke krásnějšímu životu a pochopení principů přirozenosti.

Stačí jen chtít.

Pro mě je alergie i astma minulostí a co pro Vás a Vaše děti?

 

Krásné zrození jara bez potíží Vám přeje

Michaela Nekovářová

 

kvety


 
© 2016-2017 Michaela Nekovářová